Адреса:

вул. Владислава Українця, 1, Хмільник, Вінницка обл., 22000

Пн - Пт: 8:00 - 17:00

Безезкоштовна консультація он-лайн по Україні.

0-800-503-325 ​

Безкоштовно зі стаціонарних телефонів в межах України. Вихідні дні: субота, неділя.

Підводне витягнення хребта

  Підводне  вертикальне витягнення хребта  представляє собою поєднаний вплив мінеральної радонової води і витягнення хребта в цій воді.

 

  Основний принцип  – це розтягування хребта в різних напрямках за допомогою різних прийомів і пристосувань при дискогенних радикулітах в підгострій стадії та стадії неповної ремісії.

  Шляхом тракції в басейні підводного витягу хребта (шийного, поперекового відділу) в радоновій воді з відповідним дозованим тягарем по схемі, на спеціальному обладнанні, вдається досягти збільшення відстані між хребцями, ліквідувати напругу в середині диску і цим самим зменшити подразнення, що призведе в кінцевому підсумку до затухання реактивного запалення (гіперемії, набряку).

  На швидкість реактивного запалення і проявів корінцевого синдрому впливає і те, що витягнення проводиться в радоновій воді, яка посилює протизапальну дію.

  Лікувальні заходи підводного витягнення хребта направлені на знімання больового синдрому і напруження м`язів.

  Дослідження механізму дії витягнення показує усунення контрактури м`язів. Результати  проведених процедур доводять, що збільшується відстань між хребцями,а це,в свою чергу,сприяє розвантаженню диска і «вправленню» пульпозного ядра.

       Підводне вертикальне витягнення хребта  ( попереково-крижового і попереково-грудного відділу) здійснюють за нижню частину тулуба при вертикальному положенні пацієнта в басейні з радоновою водою. На нижній відділ попереку і тазу надягається пояс, що щільно облягає тіло пацієнта,і до якого кріпиться рекомендований лікарем вантаж. Платформа з хворим за допомогою пристрою опускається у воду.

  Підводний вертикальний витяг шийного відділу хребта проводиться в басейні з  радоновою водою, шия фіксується спеціальним обладнанням, вантаж кріпиться до ременя, укріпленого до попереку пацієнта.

  Процедура проводиться у радоновій воді  протягом 15 хвилин. Враховуються індивідуальні особливості хворого: вік, стать, розвиток м`язів, вага, характер і особливості перебігу хвороби: стадію, давність, розповсюдженість процесу і т.д..

  Встановлено схеми по ступеню нарощування ваги: щадна та основна.  Схеми розроблені з врахуванням комплексного впливу радонової води і необхідністю різного темпу нарощування вантажу з урахуванням вищезгаданих індивідуальних особливостей хворого.

  Вертикальне витягнення вважається достатньо інтенсивною процедурою у зв’язку з  підвищенням внутрішнього дискового тиску, тому потребує строгого дотримання режиму лікування і рекомендацій лікаря.

 

Протипоказання:

  • Гостра стадія захворювання, рубцево-спайковий епідурит, порушення кровообігу спинного мозку (арахноїдит).
  • Після операцій на хребті, переломів хребта, при анте – ретролістезах, секвестрації кили диску, вираженому стенозі спинномозкового каналу, великій килі диску.
  • Радикуліт із супутніми захворюваннями черевної порожнини (холецистит, виразкова хвороба шлунка та 12-ти палої кишки, ЖКВ, СКВ, опущення нирок, рубцеві  процеси після операцій на органах черевної порожнини).
  •  Для пацієнтів з протипоказаннями до водо-,радонолікування,альтернативою підводному витягненню хребта є «сухий» горизонтальний витяг хребта,про який ми розповімо в іншій публікації.