Душ Шарко

Душ Шарко – унікальний винахід французького лікаря-невропатолога і психіатра Жана Мартена Шарко. Початковою метою була боротьба зі стресом і зміцнення нервової системи, але «побічним ефектом» стало  поліпшення крово- і лімфообігу, підвищення тонусу шкіри і м’язів, оздоровлення імунної системи, нормалізація ваги, вегетативної дисфункції.


Застосування цієї процедури  допомагає при лікуванні артрозу, артритів, ревматизму,остеохондрозу,ожиріння. Також вона допомагає прискорити обмін речовин, має дезінтоксикаційну дію.


Пацієнт знаходиться на відстані 3-4 м від «душової кафедри», за якою стоїть медичний фахівець, що проводить процедуру. На тіло пацієнта спочатку віялом, а потім компактним струменем направляють потік води. Спочатку впливають на передню поверхню тіла, а потім на бічні і на задню. Вплив здійснюють у напрямку від голови до ніг, уникаючи попадання струменя на голову, хребетний стовп, молочні залози і статеві органи.


Тривалість душу Шарко варіюється від 2 до 5  хвилин щоденно або через день. Температура води з кожною наступною процедурою знижується, а тиск струменя, навпаки, підвищується.


Кількість процедур на курс – 5-10 в залежності від індивідуальної переносимості процедури пацієнтом і у відповідності до призначень лікаря.


Душ Шарко не можна застосовувати вагітним жінкам, при підвищеному тиску, а також хворобах серця. Не рекомендується такий душ і тим, хто страждає розширенням вен, шкірними хворобами, сечокам`яною та жовчокам`яною хворобами. Процедура  може спровокувати загострення і погіршення стану.